Urban František

 Zpět—osobnosti seznam

Narozen: 12.12.1875
Zemřel: listopad 1938
Strojník

Zstupitel
Starosta sboru dobrovolných hasičů
Starosta Sokola


Od roku 1919 do roku 1932 byl náměstkem starosty Suchdola a členem zastupitelstva.
Poslední zápis z obecní rady o přítomnosti Fr. Urbana je z 9.12.1932.
Zápis z jednání obecní rady, 9.12.1932


Od roku 1921 byl členem sboru dobrovolných hasičů v Suchdole.
Posléze do roku 1938 i starostou sboru.
Volby 30.1.1938


V roce 1921 se stal starostou Sokola. Do roku 1937.

Oběžník z 3.5.1921  podepsán Fr. Urban

(Foto poskytla Jana Francová)
Fr. Urban (vlevo) na valné hromadě Sokola.
1936


Z. Kučerová, J. Jánský, 10/ 2017